SLEVA 10% na BIOPOTRAVINY (bližší info na Facebooku nebo na úvodní stránce)

Léčivé byliny

Dobromysl (oregáno) nať 50g 

Cena:
Množství skladem:0

V běžně dostupných herbářích a literatuře se uvádí, že v lidovém léčitelství se bylina používala ke zlepšení střevní peristaltiky, při žaludeční nervozitě, potížích cest dýchacích, k usnadnění odkašlávání, při zahleněných plících, při plynatosti, k úpravě stolice a proti křečím, při psychických potížích, depresích, k uklidnění a ke zlepšení nálady, u žen k vyvolání vynechané menstruace, k normalizaci a uvolnění křečí.  Zevně se používala jako protizánětlivé kloktadlo, k inhalacím, proti lišeji a různým kožním nemocem, do posilujících koupelí.

Návod k použití:

Nálev (květy, listy a natě): 1 lžičku byliny přelijeme ¼ litrem vroucí vody, necháme cca 10 minut louhovat a poté scedíme. Pijeme 1-3x denně.

Odvar (kořeny, plody a semena): 1-2 lžičky byliny přelijeme ¼ litrem studené vody a v přikryté nádobě necháme 5-10 minut povařit. Odvar necháme cca 15 minut odstát a poté scedíme. Pijeme 1-3x denně.

Nenahrazuje pestrou stravu. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám a dětem. Skladovat v suchu, temnu a mimo dosah dětí!

« zpět