Všem zákazníkům přejeme pohodový a úspěšný rok 2019

Oříšky, semínka, sušené ovoce, zdravá výživa, koření -> Ostatní

Koriandr mletý 50g/AYURVITA 

Cena:
Množství skladem:2
Množství:

Koriandr mletý - koření, které se hojně využívá především do zeleninových jídel. Do dušené zeleniny, polévek i do sterilované zeleniny. V poslední době se častěji využívá v mleté podobě i do pečiva a sladkých koláčků.

Chuť a použití: Zralé plody mají sladké, peprně vonné, kořeněné aroma. Chuť je mírná, sladká, lehce pálivá, s dobře znatelným náznakem pomerančové kůry. V kuchyni se užívá celý nebo mletý do sladkých i slaných pokrmů. Přidává se do směsí koření, k nakládání zeleniny a hub, při pečení nebo uzení masa, do omáček, zeleninových pokrmů ale také likérů, a čokolády. Semena koriandru se přidávají do sladkého pečiva, do chleba, koření se jimi pokrmy z brambor a luštěnin. Vhodné jsou také k drůbeži a rybám, zjemní jejich chuť.

Cizrna na rajčatech

Budeme potřebovat: 3 hrnky cizrny, 1ks cibule, olej, koriandr mletý, kurkuma, pepř mletý, zeleninový vývar, rajčata 500g, bazalka, česnek 3 str., zakysaná smetana nebo vegan náhražka, petrželka

Nakrájenou cibuli osmahneme na oleji, přidáme naklíčenou cizrnu, koření (dle chuti), zeleninový vývar a dusíme do poloměkka. Potom přidáme pokrájená rajčata a vaříme do měkka. Před podáváním vmícháme kysanou smetanu s rozetřeným česnekem a petrželkou.

 

 

 

« zpět