Všem zákazníkům přejeme pohodový a úspěšný rok 2019

Aloe vera, doplňky stravy, vitamíny, minerály

Nopal 120kapslí á 500mg/NÁSTROJE ZDRAVÍ 

Vaše cena:
Běžná cena:390,00 Kč
Ušetříte - sleva:23.33% / 91,00 Kč
Množství skladem:14
Množství:

Nopál, neboli opuncie, je kaktusovitá rostlina, jejíž plody byly jednou z hlavních součástí jídelníčku již předkolumbovských indiánských národů. Hojně je však konzumovali (a dodnes konzumují) i pozdější obyvatelé Mexika a dalších zemí Severní a Střední Ameriky.

Právě tento fakt je přitom jedním z hlavních důvodů, proč tito, často velmi chudí lidé, jen zřídkakdy trpí podvýživou. Nopal totiž obsahuje většinu důležitých živin v ideálních poměru: najdeme tu například řadu nezbytných vitaminů a minerálů, ale i 17 esenciálních, tedy pro tělo nezbytných aminokyselin (z celkového počtu 22), lignin, celulózu, hemicelulózu, pektin a vlákninu obsaženou v rostlinném slizu.

Hojnou konzumaci plodů nopálu považují mnozí vědci i za řešení další lékařské záhady – totiž faktu, že Mexičané trpí ve srovnání se zbytkem světa mnohem méně často cukrovkou. Nopál totiž přispívá k omezení vstřebávání cukrů z potravy a tím příznivě ovlivňuje hladinu krevní glukózy. Zároveň pomáhá snížit hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi, a proto je velmi vhodnou součástí prevence nemocí srdce a cév.

Léčivé účinky tohoto kaktusu již objevila řada farmaceutických společností z Japonska, Německa, Francie, Belgie, Španělska, Švýcarska či USA, které jej začaly používat jako jednu z hlavních součástí léčiv a potravních doplňků pro podporu léčby diabetu, gastritidy, poruch krevního oběhu a obezity. Kosmetické firmy zase využívají jeho vynikající hydratační a ochranné vlastnosti při výrobě krémů, šampónů, kondicionérů a mýdel.

Příznivé účinky nopálu:

NOPAL napomáhá snižovat hladinu krevního cukru a zvyšovat citlivost tkání na inzulin, a tím přispívá k léčbě cukrovky.

NOPAL příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu, a tím přispívá k ochraně cév před usazováním aterosklerotických plátů, které mohou způsobovat např. srdeční infarkt nebo mozkovou mrtvici.

NOPAL významně podporuje hubnutí – pomáhá totiž omezit vstřebávání cukrů a tuků ve střevech a zpomalovat přeměnu krevních cukrů na tukové zásoby. Nerozpustná vláknina navíc vstřebává vodu, čímž přispívá tak k pocitu sytosti, a dostatek živin zase snižuje riziko podvýživy, nadměrné únavy a úbytku svalové hmoty při redukčních kúrách.

Berberin obsažený v NOPALu má blahodárný vliv na naši nervovou soustavu a osoby trpící depresemi či úzkostnými stavy.

NOPAL se s úspěchem používá při léčbě žaludečních vředů, zácpy, při potížích se zažíváním, slinivkou a játry. Vláknina a rostlinný sliz podporují sekreci žaludečních šťáv a přispívají tak k ochraně sliznice trávicího traktu.

Vitaminy, minerály a pektiny obsažené v NOPALU pomáhají naše tělo chránit před působením volných radikálů, a tím zvyšovat naši odolnost proti vzniku civilizačních chorob včetně rakoviny.

Doporučené dávkování: 1 – 2 kapsle 2x denně.

Složení: Prášek ze sušených kaktusových fíků (Opuntia streptacantha), rostlinné kapsle (hydroxypropyl methyl celulóza, vhodné pro vegetariány).

« zpět