Jsme z dovolené zpět, objednávky budeme vyřizovat 17.7.2018. Přejeme Vám krásné léto!

VÝPRODEJ LAVERA

Ochranný balzám na rty SPF 10 Sun sensitiv 4,5g/LAVERA - výprodej (minimální trvanlivost do konce 6/2013) 

Vaše cena:
Běžná cena:145,00 Kč
Ušetříte - sleva:93.1% / 135,00 Kč
Množství skladem:21
Množství:

100% minerální sluneční ochrana pro každý typ pokožky.

Tenoučkým filmem chrání citlivé rty před vysoušením a škodlivým UV zářením. Vyživující oleje z BIO jojoby, mandlí a rakytníku intenzivně chrání citlivou pokožku rtů. Aloe vera dodá potřebnou hydrataci, vitamín C a E a křemíkové minerály pečují o buněčné membrány a strukturu pokožky. Rakytníkový olej navíc působí protizánětlivě a regeneračně.

Obsahuje minerální filtry, které nepronikají do těla. Odráží UV záření UVA, UVB a UVC již na povrchu těla. Předchází tak alergickým reakcím a podráždění kůže, které mohou způsobovat syntetické UV filtry spolu s umělými konzervanty, emulgátory a parfémy.

100% přírodní minerální UV filtry. 100% bez chemických barviv a konzervantů. Voděodolné, účinné okamžitě po nanesení. Účinnost proti UVA a UVB záření testována podle standardů COLIPA.

Stále více spotřebitelů na celém světě se rozhoduje pro 100% přírodní péči o rty, protože při denním používání pozře člověk minimálně jeden balzám, rtěnku nebo lesk na rty za rok! To je také důvod, proč si spotřebitelé čím dál více dávají pozor, aby jejich péče na rty byla skutečně přírodní.

Nedávno zveřejněné vědecké studie švýcarského Institutu farmakologie a toxikologie dokázaly souvislost mezi syntetickými slunečními filtry a hormonálními poruchami v těle. Bylo zjištěno, že chemické složky syntetických slunečních krémů se akumulují v tukové tkáni a mateřském mléku. Bylo potvrzeno, že napodobují účinky estrogenu a mohou způsobit nežádoucí hormonální změny. Přírodní minerální ochrana je zvláště důležitá pro těhotné a kojící ženy.

Záruka Lavery:
- rostlinné suroviny pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a jsou certifikovány podle přísných směrnic pro biologické pěstování INAC/ECOCERT
- výrobky neobsahují syntetické konzervanty, emulgátory, barviva, parfémy, parafín, silikon, vazelínu ani jiné ropné produkty, které jsou pro lidský organismus cizí
- výrobky ani výchozí suroviny nejsou testovány na zvířatech, lavera také nepoužívá suroviny z mrtvých zvířat
- transparentní výrobní postupy a plná deklarace všech použitých surovin
- ekologie výroby a recyklovatelnost všech obalů

Složení: Glycine Soja Oil*, Silica, Ricinus Communis Oil, Olea Europaea Oil*, Titanium Dioxide, Cera Carnauba, Simmondsia Chinensis Oil*, Canelilla Cera, Zinc Oxide, Butyrospermum Parkii Butter*, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Helianthus Annuus Seed Oil*, Alcohol*, Hippophae Rhamnoides Extract*, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Aloe Barbadensis Gel*, Calendula Officinalis Extract*, Aroma.

*Suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělství
**Přírodní esenciální oleje

Bez krabičky.

Logo NaTrue

Vegan

logo UVA


NOVÁ LAVERA SUN SENSITIV - 100 % minerální UV fitlry s logem UVA

Přípravky Sun sensitiv nabízejí přírodní alternativu ke konvenčním opalovacím prostředkům. Jejich převratnost spočívá ve způsobu ochrany před UV zářením. Zatímco výrobky konvenční kosmetiky působí až po proniknutí do pokožky, opalovací přípravky Lavera s minerálními filtry působí na bázi mechanické ochrany. Aktivní látky utvoří na pokožce ochranný filtr, který chrání pokožku jako štít – škodlivé sluneční záření jednoduše odrazí.
Receptury výrobků Sun sensitiv jsou nabité pečujícími ingrediencemi s BIO certifikací. V každém opalovacím přípravku Lavera naleznete například ochranný slunečnicový a rakytníkový olej, vitamín E i beta-glukany, které posilují imunitu pokožky. 

COLIPA vypracovala nová doporučení pro označování účinnosti opalovacích přípravků. Podle těchto doporučení musí hodnota SPF slunečního filtru zahrnovat jak ochranu před UVB i UVA zářením. Zároveň je kladen větší důraz na jednotné a pro spotřebitele srozumitelné značení přípravků: V praxi to znamená, že výrobek opatřený logem UVA obsahuje filtry proti UVB i UVA záření a to v poměru 3:1. (Výrobek označený např. SPF 15 poskytuje ochranu proti UVB záření minimálně 15 a minimálně 5 proti UVA záření.)

Proč je tak důležitá ochrana i před UVA zářením?
UVA záření proniká do hlubších vrstev a způsobuje předčasné stárnutí pokožky, kdežto UVB záření má na svědomí hnědé zbarvení – opálení a zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže.

COLIPA (The Europian Cosmetics Toiletry And Perfumery Association) je nezávislým sdružením evropských spolků, výrobců kosmetiky a dalších partnerských organizací. Zabývá se testováním a stanovováním norem pro výrobu produktů kosmetického a parfumářského  průmyslu.

Ačkoliv se jedná spíše o doporučení, jsou kritéria COLIPA odbornou veřejností a médii chápána jako normy a velká řada výrobců kosmetiky se zavázala je dodržovat. Výrobci 100% přírodní kosmetiky tak stojí před velkou výzvou: Jak zachovat 100% čisté přírodní složení a přitom splnit standardy COLIPA? Po dlouhém hledání, mnoha testech a zkoumání ingrediencí, receptur i nových postupů lavera slavnostně a hrdě, téměř jako jediná, představuje novou řadu Sun sensitiv s vylepšenými recepturami vyhovujícím doporučením COLIPA.

Jako jeden z mála výrobců přírodní kosmetiky přistoupila Lavera na požadavky COLIPA a řadu Sun sensitive kompletně inovovala.

VYLEPŠENÝ SUN SENSITIV:
-    Základní aktivní látkou působící jako sluneční filtr zůstává oxid titaničitý. Nově byl přidán oxid zinečnatý, jehož vlastnosti přispěly ke zvýšení účinnosti ochranného filtru.
-    Výrobky se snáze vstřebávají do pokožky
-    Díky novým formulím ochranných filtrů nezůstává po aplikování přípravků na povrchu pokožky bílá vrstva.
-    Nové přípravky lépe vyživují pokožku. Oxid zinečnatý je příslovečný svými zjemňujícími účinky a navíc je oproti samotnému oxidu titaničitému schopen mnohem efektivněji odrážet UVA záření.
-    Všechny produkty splňují parametry stanovené COLIPA a řídí se pokyny pro značení opalovacích přípravků. Navíc jsou certifikovány BDIH.

JE OCHRANNÝ FAKTOR SPF 20 DVAKRÁT ÚČINNĚJŠÍ NEŽ SPF10?
Minerální filtry přípravků Sun sensitiv působí mimořádně účinně. Již ochranný faktor SPF10 je schopen odrazit až 90% škodlivého slunečního záření!

ABSORPCE UVB ZÁŘENÍ

graf SPF

*SPF je v grafu označen jako LSF

Z grafu je patrné že ochranný faktor SPF* 10 (tedy základní sluneční ochrana) neutralizuje 90% škodlivého slunečního záření a SPF 20 absorbuje 95%. Tedy mezi ochranným faktorem SPF 20 a SPF 40 není tak velký rozdíl jak se na první pohled zdá, respektive ochranný faktor SPF 40 neposkytuje dvakrát větší ochranu než ochranný faktor SPF 20.
              
PROČ POUŽÍVAT MINERÁLNÍ SLUNEČNÍ OCHRANU?
Stále více lidí vyhledává 100% přírodní minerální ochranu, aby se vyhnuli alergickým reakcím pokožky. Minerální filtry lavera nepronikají do těla, ale odráží UV záření již na povrchu pokožky a předchází tak alergickým reakcím a podráždění kůže, které mohou způsobovat syntetické UV filtry spolu s umělými konzervanty, emulgátory a parfémy.

Minerální sluneční ochrana:

minerální sluneční ochrana            

Syntetická sluneční ochrana:       

syntetická sluneční ochrana

             
Jak je patrné na prvním obrázku minerální filtr díky jemné ochranné vrstvě odráží UVA + UVB paprsky, tedy škodlivé záření se vůbec nedostane k pokožce. Funguje okamžitě po nanesení krému.
Na druhém obrázku je vidět, že transformace škodlivého záření probíhá v pokožce. Je účinná až po 20-30 minutách po nanesení.

NOVÁ KLASIFIKACE SLUNEČNÍHO FAKTORU SPF:
Podle hodnoty SPF dělí COLIPA opalovací přípravky do čtyř kategorií na produkty s nízkým ochranným faktorem (SPF 6, SPF 10), se středním ochranným faktorem (SPF15, SPF20 s SPF25), vysokým ochranným faktorem (SPF30, SPF50) a velmi vysokým ochranným faktorem (SPF50+).

« zpět