Dopravné do cca 5000 BALÍKOVEN pouze 65 Kč (zásilky v hodnotě od 1500 Kč zdarma).

Eko a zdravá domácnost -> Biobavlna - prostěradla, ručníky, osušky, tašky, síťovky, ...

Taška plátěná biobavlna žlutá/PRO-BIO 

Cena:
Množství skladem:1
Množství:

Klimaticky neutrální textil je vyroben ze 100% biobavlny a výhradně za využití obnovitelných zdrojů energie - větrné a solární. Rozměry cca: šířka 35cm, výška bez ucha 43cm/s uchem 71cm.

Oděvní průmysl patří dlouhodobě k největším světovým znečišťovatelům životního prostředí a negativní důsledky zanechává tradičně i v sociální oblasti. Jde to však i jinak. Do našeho sortimentu jsme se rozhodli zařadit také výrobky z biobavlny vyráběné klimaticky neutrální cestou (z kolekce EarthPositive™). Tyto produkty dokazují, že výrobu a zpracování bavlny je možné realizovat i bez škodlivého vlivu na půdu, vodní zdroje a obyvatele Země - ať už se jedná o lidi, zvířata či rostliny - a také bez škodlivého vlivu na zemské klima.

Taška se vyrábí ze 100% organické bavlny, vypěstované v Indii v podmínkách kontrolovaného ekologického zemědělství. Lokalita, ze které bavlna pochází, nebyla zvolena náhodou. Je to oblast, která získává 95 % vody z monzunových dešťů, takže nevzniká nutnost budovat rozsáhlé zavlažovací systémy, které jinde často připravují obyvatele a životní prostředí o drahocenné vodní zdroje.

Bavlna není zatížena zbytky chemických postřiků, protože ekologické zemědělství bojuje proti škůdcům přirozenými způsoby a používá zásadně přírodní hnojiva. Takto vypěstovaná organická bavlna se potom zpracovává lokálně, nepřeváží se zbytečně na velké vzdálenosti.

Továrna využívá zásadně energii vyrobenou z větrných elektráren a proces barvení zase spoléhá na solární energii. Hotový textil se do Evropy nedováží letecky, nýbrž po moři, což znamená další snížení emisí skleníkových plynů. V současné době se tak při výrobě kolekce EarthPositive™ podařilo snížit emise skleníkových plynů o celých 89 %!

Během celého výrobního procesu se přísně dodržují etické pracovní podmínky. Kromě prověrek FLO (Fairtrade Labeling Organisations International) a GOTS (Global Organic Textile Standard) proběhl také nezávislý hloubkový audit nadace Fair Wear, ověřující funkčnost principů spravedlivého a etického podnikání. Nadace kontroluje, zda se se všemi zaměstnanci a dodavateli zachází humánně a civilizovaně, a prostřednictvím dlouhodobé spolupráce se zasazuje o to, aby se tyto základní standardy neustále zvyšovaly a rozvíjely.

Ilustrační foto všech barev.

« zpět