Jsme z dovolené zpět, objednávky vyřizujeme každý den. Přejeme Vám krásné léto!

Čaje, obilné a ajurvédské kávy, sítka, skleněné konvice, filtry na vodu -> Sypané čaje

Vilcacora 40g 

Cena:
Množství skladem:1
Množství:

Vilcacora (Vilkakora, Uňa de Gato, Cat´s Claw, Kočičí dráp, Uncaria tomentosa) je královnou peruánských lesů, peruánské džungle, královna mezi všemi peruánskými bylinami. Vyskytuje se v tropických deštných pralesích amazonie. Je známa svými léčivými účinky tisíce let, proto ji již staré indiánské kmeny využívaly při léčbě všech druhů nemocí a doposud tvoří základ všech léčebných bylinkových kúr:

- při nádorových onemocněních
- zlepšuje stav cév, zabraňuje vzniku krevních trombů
- při zánětlivých onemocněních trávícího traktu, Crohnova choroba
- při zánětech tlustého střeva, narušení bakteriální flóry tlustého střeva, peptickém vředu
- při diabetes, cirhóze
- při chorobách spojených s poškozením funkce imunitního systému
- při chronickém únavovém syndromu
- při chronické infekci horních cest dýchacích, záněty vedlejších dutin nosních
- jako prevence virových onemocnění (chřipky), astmatu
- při zánětech kloubů, revmatizmu a artritidě
- pro zlepšení metabolizmu ledvin
- při parazitních onemocněních
- při oběhových chorobách

Díky pečlivému výzkumu je známo chemické složení, biologické vlastnosti, toxikologie, bezpečnost podávání a v neposlední řadě díky klinickým studiím byly zmapovány její účinky na lidský organizmus. Hlavní léčivou složkou Vilcacory jsou skupiny alkaloidů (indolové, oxindolové), které zaujímají hlavní místo mezi léčebnými substancemi rostlinného původu, dále látky zvané steroly, aminoglykosidy, terpeny, taniny, flavonoidy atd. Takové množství různorodých skupin účinných látek dává Vilcacoře dostatečnou sílu, která je silně léčivá a působí blahodárně na celý organizmus.

Mezi hlavní účinky na lidský organizmus můžeme zmínit účinek protirakovinový, protizánětlivý, antivirový, antiepileptický, imunomodulační a imunostimulační, antioxidační a detoxikační, snižuje hladinu krevního tlaku, působí též jako antiarytmikum.

Užívání extraktu z Vilcacory po dobu 15ti dnů u kuřáků způsobilo výrazné snížení tlaku na receptory, které vyvolávají pocit nutnosti kouření. Studium bezpečnosti podávání Vilcacory ukázalo, že není v běžných léčebných dávkách toxická pro člověka.

Obsahové látky:

- pentacyklické oxindolové alkaloidy: isomitrafylin, isopteropodin, mitrafylin, pteropodin, speciofylin, unkarin F
- tetracyklické oxindolové alkaloidy: isorhynchofylin, rhynchofylin
- glykosidicky vázané alkaloidy: 5alfa-karboxystriktodisin
- heteroyohimbanové pentacyklické alkaloidy: akuammigin
- heteroyohimbanové tetracyklické alkaloidy: hirsutein, hirsutin, korynanthein, dihydrokorynanthein
- pyridino-indolo-chinolizidinové alkaloidy: angustin, angustolin
- deriváty kyseliny chinovikové, deriváty ursolové a oleandrové kyseliny
- steroly: beta-sitosterol, kampesterol, stigmasterol
- flavanové deriváty: epikatechin, procyanidiny A1, B1, B2, B4

Nejdůležitější skupinu biologicky aktivních substancí tvoří alkaloidy. Ve Vilcacoře se nacházejí dvě skupiny alkaloidů, indulové a oxindolové.

Hirsutin je silnou sloučeninou s charakterem antivirovým, uvolňuje hladké svalstvo, čímž snižuje krevní tlak, působí proti křečím, chrání sliznici trávícího traktu, předchází vzniku vředového onemocnění žaludku a má vlastnosti znecitlivující.

Oxindolové alkaloidy mají vysoký účinek na imunitní systém, jsou odpovědné za odolnost vůči virům a novotvarům. Působí na nervový systém, snižují krevní tlak, uvolňují napětí.

Taniny mají pozitivní vliv na střevní motoriku a žlučové cesty.

Flavonoidy zabraňují vzniku novotvarů, chrání cévní systém a mají silné antioxidační účinky.

Účinky:

protirakovinové, protivirové, protizánětlivé, antioxidační, antibakteriální, antivirové, imunostimulační, detoxikační, zabraňující tvorbě trombů v cévách, snižující krevní tlak.

Vilcacora a vědecké výzkumy:

Uňa de gato - Vilcacora je známa svými léčivými účinky už tisíce let. Její biologicky aktivní složky jsou již mnoho let předmětem zájmu vědců různých odvětví: lékařů, farmakologů a botaniků a o její zázračné léčivé síle je známo v celém světě.

Pod záštitou Světové organizace zdraví (WHO) se v Ženevě uskutečnila v roce 1994 mezinárodní konference na téma Uncaria tomentosa. Účastníci zdůraznili, že spektrum onemocnění, na které látky obsažené v U. tomentose působí, je nezvykle široké a tím, že velmi účinně působí na imunitní systém člověka může pomoci u celé řady onemocnění.

Výsledky výzkumu ukázaly, že extrakty z Vilacory silně brzdí růst rakovinných buněk rakoviny plic, vaječníků, kůže, nádorů mozku, střeva, žaludku u melanomů i leukémie a lymfomů typu B, před změnami vedoucími k nádorovému bujení, u sliznice zažívacího ústrojí zabraňují vzniku vředové choroby.

Dávkování a způsob přípravy: 1 lžíci bylinky zalít 1 litrem studené vody a nechat povařit 15-20 minut, odcedit. Pít 3x denně sklenku odvaru. Odvar není vhodné přechovávat v termosce. Nepřekračovat doporučené denní dávkování. Není určeno těm, kteří absolvovali nebo budou absolvovat transplantaci kostní dřeně a vnitřních orgánů, v případě transfúze krve nebo užívání krevních preparátů, dále by ji neměli užívat kojící matky a těhotné ženy, hemofylici, děti do tří let, osoby aplikující si inzulín, osoby trpící cukrovkou I.typu a také osoby s hormonální terapií. Ve všech uvedených případech je třeba užívání vilcacory konzultovat s lékařem. Výrobek nenahrazuje pestrou stravu.

« zpět